Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’den BRC Uluslararası Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri Standardı Belgelendirme hizmetleri: Tehlike ve risk yönetimi, hijyen, ürün güvenliği ve kalite sistemlerine uygunluğunuzu belgelendirin.

Her türlü ambalaj ve ambalaj malzemesi imal eden şirketler, güvenli, işlevsel ve yasal ürünler imal ettiklerini, bu standarda uygunluk belgesi alarak müşterilerine gösterebilirler. Müşteriler, normal şartlarda tedarikçilerinin belgelendirilmiş olmalarını şart koşarlar.

SGS, BRC’nin Uluslararası Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri Standardı’na yönelik belgelendirme hizmetleri vermekle BRC tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluştur. Dünyanın neresinde veya uluslararası tedarik zincirinin hangi basamağında olursanız olun, uluslararası ağımız sayesinde size (veya tedarikçilerinize) bu hizmetleri sunabiliyoruz. Yerel dili konuşan ve yerel kültürü tanıyan denetçilerimiz, en iyi güvenlik yönetimi uygulamalarına uyum sağlamanızda şirketinize destek olabilir.

Belgelendirmenin faydaları

Standardın gerektirdiği aşağıdaki planları, programları ve sistemleri uyguladığınızı gösteren uygunluk belgesi, müşterilerinizin beklentilerini karşılamanızda önemli rol oynar:

  • Aşamalı bir yaklaşım ile risk yönetimi sağlayan Tehlike ve Risk Yönetim Sistemi
  • Standarda yönelik olarak üst yönetim tarafından izlenecek kaynak tedarik prensipleri
  • Standart için gerekli çerçeveyi oluşturacak kurumsal ve yönetimsel politikaların detaylarını belirleyen kalite yönetim sistemi
  • Güvenli ve hijyenik ambalaj üretimi için gerekli temel çevre ve işletme koşullarının sağlanmasına ve genel tehlikelerin iyi hijyen ve imalat uygulamaları ile kontrol edilmesine yönelik şart koşulan bir dizi program

BRC’nin Uluslararası Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri Standardı’na uygunluk belgesini neden tercih etmelisiniz?

BRC standardı, dünyanın en büyük perakendecileri ile gıda ve ambalaj imalatçıları tarafından desteklenen ve uluslararası gıda güvenliği ile ilgili standartları düzenlemeyi hedefleyen bir program olan Küresel Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) tarafından tanınmaktadır. BRC gıda ambalaj standardının GFSI tarafından tanınıyor olması, uluslararası geçerliliği olan tek bir gıda güvenlik yönetim sistemi uygulayarak başlıca şirketlerin koşullarını yerine getirebileceğiniz anlamına geliyor.

BRC Ambalajı ve Ambalaj Malzemeleri standardına uygunluğunuzu belgelendirerek şirketinizin itibarını geliştirmenizde size nasıl destek olabileceğimizi öğrenmek için SGS ile bugün iletişime geçin.