Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

1995'te COLIPA (Avrupa Kozmetik, Tuvalet Malzemeleri ve Parfümeri Birliği) Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde ticaret yapan kozmetik şirketlerinin güvenlik, alternatif test prosedürleri, kamu eğitimi ve kozmetik ürünleri iyi imalat uygulamaları için gerekli bazı kuralları uygulamaya almıştır.

Bugün COLIPA AB Kozmetik Direktifi, büyük şirketlerden ailelerce işletilen küçük işletmelere kadar 2.000'den fazla sorumlu kozmetik üreticisinin çıkarlarını temsil eder.

Herhangi bir kozmetik ürün, AB'de pazarlanmadan önce COLIPA tarafından tescil edilmelidir. COLIPA tescilinin onaylanmasından önce, Avrupa Birliği'ne üye her devletteki denetçiler yeni ürünler için kozmetik güvenlik değerlendirmelerini gözden geçirir ve piyasadaki ürünleri kontrol ederler. COLIPA gereksinimlerine göre bu tetkik AB pazarında kozmetik ticareti yapmak isteyen şirketler için önemli bir ilk adımdır. SGS, COLIPA da dahil olmak üzere bir dizi uluslararası kozmetik emniyet direktifine göre kapsamlı tetkikleri yürütmek konusunda küresel bir ün kazanmıştır.

Yüksek nitelikli, bağımsız SGS tetkikçileri kozmetik ürünlerin tescili için başvuru yapmadan önce, uyumu sağlamak için ürünlerinizin ve iyi üretim uygulamalarınızın COLIPA gerekliliklerine göre kapsamlı tetkiklerini yapar.

Kozmetik endüstrisi, Avrupa ekonomisinde en hızlı büyüyen sektörlerden biridir. COLIPA güvenlik gereksinimlerine (1995) göre yapılan SGS tetkiki kozmetik ürünlerinizin AB piyasalarında başarılı bir niş oluşturacağı konusunda size güven verir.