Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

2003'te, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) üyeleri, üye devletler içinde ticareti yapılan kozmetik ürünlerin güvenliğini düzenleyen bir anlaşma imzaladı.

Anlaşmanın amacı iki yönlüydü: ürünlerde güvenlik, kalite ve istenen yararları sağlamak ve uyarlanmış teknik gereksinimler ile üye devletler arasındaki ticaretin önündeki engelleri ortadan kaldırmak.

ASEAN Kozmetik Direktifi; katkı maddeleri, etiketleme, yarar istemleri ve diğer endüstri standardı iyi üretim uygulamaları (GMP) dahil olmak üzere kozmetik üretiminin çeşitli yönlerini kapsayan karmaşık kurallar içerir. ASEAN tesciline hak kazanmak için, öncelikle şirketiniz güvenilir ve tanınmış bir tetkikçi tarafından kapsamlı bir ASEAN güvenlik tetkikinden geçmelidir.

SGS çok çeşitli endüstrilerde güvenlik tetkikleri yürüten dünya çapında tanınan bir liderdir. Faaliyetinizin ASEAN Standartlarına Uygun Kozmetik Düzenleme Programı ile tamamen uyumlu olmasını sağlayacak deneyim ve uzmanlığa sahibiz. Uzman tetkikçilerimiz, ürün kaydı, etiketleme gereksinimleri, madde listeleri, ortak istem kuralları, ithalat/ihracat gereksinimleri ve GMP dahil olmak üzere faaliyetinizin tüm yönleriyle ASEAN ile uyumlu olduğunu doğrulamak için sizinle birlikte çalışır.

ASEAN güvenlik gerekliliklerine göre bağımsız bir SGS tetkiki ASEAN kaydı yönünde önemli bir ilk adımdır. ASEAN gereksinimlerini nasıl karşılayacağınızı ve kozmetik ürünlerinizin geniş Güneydoğu Asya pazarında nasıl yer alacağını öğrenmek için bizimle irtibata geçin.