Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Kimyasal analiz, pek çok önemli kararın temelini oluşturur. Numune kurutma, kimyasal analiz için malzeme numunesi hazırlamanın önemli bir adımıdır.

SGS, kimyasal analiz için jeolojik malzemelerin, endüstriyel hammaddelerin, hurda malzemelerin ve diğer ürünlerin numunelerini hazırlar. Güvenilir sonuçlara veren yüksek temsil özelliğine sahip numuneler hazırlamak için gereken uzmanlığa ve standart prosedürlere sahibiz.

SGS laboratuvarlarına gelen numunelerin çoğu ıslaktır. Bunların, analiz için öğütülmesinden veya ufalanmasından önce kurutulmaları gerekir. Laboratuvar uzmanlarımız, kirlenmeyi önleyen ve kurutma sıcaklığının numunenize uygun olmasını sağlayan kurutma prosedürleri kullanır ve dilediğiniz analizin yapılabilmesini sağlar. Hatalı kurutma, civa gibi hedef elementlerin kaybolmasıyla sonuçlanabilir.

SGS, numune kurutma konusunda esnektir. 105°C ya da 60°C'de kurutma yapılabilen kurutma protokollerini kullanmaktayız. Özel bir sıcaklık istemeniz halinde, bunun elde edilmesi için sizinle çalışabiliriz.

Ayrıca, son derece ıslak numuneleri kurutabilir, bitkileşmeyi ıslatarak yumuşatıp daha sonra yeniden kurutarak analize hazır hale getirebiliriz.

SGS numune kurutma, numune azaltma ve numune öğütme hizmetleri, kimyasal analizlerden güvenilir sonuçlar alınmasını sağlayan kritik noktalardır. Daha fazla bilgi için bizi bugün arayın.