Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Kayaçların ve diğer ürünlerin fiziksel özelliklerinin doğru bir şekilde test edilmesi, cevherinizin en iyi işleme ve geri kazanım yöntemlerini belirlemede hayati önem taşır.

SGS dünya çapında, çok çeşitli materyalleri içeren kapsamlı fiziksel deney hizmetleri sunar. Dünya çapındaki SGS ekibi, uluslararası seviyede kabul edilmiş standartlar uyarınca çok kapsamlı fiziksel deney hizmetleri sağlamaktadır.

SGS uzmanları, numunelerinizin fiziksel parametrelerini test etmek için dünyanın her yerinde donanımlı labortuvarlarda ve tesislerde çalışmaktadır. Deney hizmetlerimiz arasında numuneleriniz için laboratuvar testleri, iş akış çizelgesi geliştirme ve pilot tesis çalışmaları yer almaktadır:

 • Tane Büyüklüğü Analizi
  Tane, parçacık büyüklüğü analizi, bilgilendirilmiş işleme kararları alırken ihtiyaç duyacağınız kritik verileri size sunan pratik ve doğru bir süreçtir. Tane Büyüklüğü Analizinde, hazırlanan numuneniz filtreleme, elekten geçirme, cyclosizer, lazer ve diğer kanıtlanmış ve güvenilir yöntemlerle farklı boyutlardaki parçacıklara ayrılır.

 • Özgül Ağırlık ve Yığın Yoğunluğu
  "Spesifik ağırlık", bir materyalin suya oranla sahip olduğu yoğunluktur. Kayaçlar birçok ayrı mineral fazlarından oluştuğundan, sabit bir spesifik ağırlıkları yoktur. Onun yerine, bir kayacın "yığın yoğunluğu", numunedeki tüm minerallerin ayrı ayrı spesifik apırlıklarının çarpılması ile elde edilen sonuç şeklinde ortaya çıkar. SGS, mineral fazlarının QEMSCAN(R) kullanılarak tanımlanması dahil, bu parametreleri belirlemede kapsamlı bir deneyime sahiptir.

 • Manyetik Ayırma
  Manyetik ayırma, çeşitli minerallerin manyetik hassasiyetindeki farkılıklara dayanır. Bu iyice anlaşılmış ayırma tekniği, ayırma aralığını genişleten yeni ekipman ile giderek popüler hale gelmiştir

 • Elektrostatik Ayırma
  Elektrostatik ayırma, yüksek gerilime ya da elektrostatik alana maruz kaldığında mineral tanelerinin reaksiyonuna bağlı bir kuru ayırma tekniğidir. Süreç mineral kumu sanayiinde sıklıkla kullanılmaktadır, aynı zamanda tantal, kalay ve lal taşı sanayiilerinde de uygulamaları vardır.

 • Ağır Sıvı Ayırımı (ASA)Mineral kumlarının ayırımı, çeşitli koşullar altında farklı davranan çeşitli mineral türlerinin doğal fiziksel özelliklerinden faydalanır. Çeşitli türlerde ağır sıvı ayırımında deneyimliyiz ve numunenize en uygun yöntemi kullanmaktayız.

 • Yoğunluk Ortamı Ayırımı (DMS)
  SGS uzmanları, tamamen çalışan ve izin verilen işleme tesisi ile altın, pırlantalar ve diğer değerli taşlar ve ağır mineraller için yoğunluk ortamı ayırımı (DMS) hizmetleri sunmaktadır.

 • Ağırlık Ayırma
  Ağırlık ayırma, mineral yoğunlaştırmada en sık kullanılan tekniktir. Yüksek etkinliğine ve düşük maliyetine bağlı olarak, her türlü iş akışı geliştirme programında ağırlık ayırma ilk dikkate alınan yöntemdir.

 • Öğütülebilirlik
  SGS, geliştirme veya operasyon aşamasında öğütme devresi tasarımı, optimizasyonu ve üretim tahmini için kullanılan geniş kapsamlı öğütme testlerine sahiptir. Aralarında dünyanın en büyük öğütme devresinin de bulunduğu pek çok irili ufaklı öğütme devresi ile kürsel bir deneyime sahibiz.

 • Reoloji
  SGS uzmanları, bir çok endüstriyel süreçte materyallerin esnekliğini ve akışını nitelendirmek için modern reolojik test ve prosedürlerini kullanmaktadır.

Projeniz ya da operasyonunuz için bilgilendirilmiş iş akışı, işleme ve optimizasyon kararlarını vermek için ihtiyacınız olan doğru, üçüncü taraf fiziksel deney sonuçlarını sağlaması için SGS'ye güvenin.