Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Hidrolik iletkenlik, suyun toprak ya da gözenekli kayadan geçme oranıdır.

Binaların, madenlerin, köprülerin, dolum sahalarının, tortu yataklarının ve diğer alt yapıların dayanıklılığı ve stabilitesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğundan bu bilgi pek çok endüstri için çok önemlidir.

SGS, hidrolik iletkenlik de dahil olmak üzere endüstri standardı pek çok bağımsız toprak testi sunmaktadır.  Hidrolik iletkenlik testlerinden elde edilen sonuçlar, projenizi etkileyebilecek erozyon ve diğer sorunların değerlendirilmesini sağlayarak riskinizin azaltılmasına yardımcı olur. Projenize bağlı olarak, aralarında şunların da bulunduğu entegre test paketleri de sunabiliriz:

  • Asit kayaç drenaj testi
  • Reoloji Testleri
  • Jeokimya araştırmaları
  • Yeraltı Suyu ve Hidrojeolojik Araştırmalar
  • Çevresel ve sosyal etkilerin belirlenmesi

SGS hidrojeolojist uzmanları, standart yöntemlere ve kesintisiz kalite güvencesine sahip bir laboratuvar zincirinden destek almaktadır. Bu uzmanlar, toprağınızın hidrolik iletkenliğini belirler ve suyun yoğunluğu ile kinematik hızını değerlendirir. Spearman’ın rho hücre katsayısı da, verilerdeki değişkenlerin birbirine bağımlılığını değerlendirmede kullanılabilir.  Tam donanımlı laboratuvarlarımız, özel olarak kalibre edilmiş ekipmanımız, şeffaf üçüncü taraf analiz yaklaşımımız doğru ve tarafsız test sonuçlarının elde edilmesini sağlar.

SGS; etik test uygulamaları, yüksek kaliteli analiz prosedürleri ve endüstriyel standartlara olan uyumuyla tanınan bir kuruluştur. Tesisinizdeki toprağın ya da kayanın hidrolik iletkenliğinden emin olmanız gerektiğinde SGS uzmanlarına güvenin.