Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Kozmetik ürünlerin geliştirilmesinde önemli bir bölüm, ürünün kullanımının emniyetli olduğunu ve mikrobiyolojik kontaminasyon riski taşımadığını sergilemektir.

SGS challange testleri, ürünlerinizin farklı mikroorganizmalar üzerindeki antimikrobiyal etkinliğini inceler ve USP, Colipa ve AFNOR dahil olmak üzere tüm dünyadaki farmakopi gerekliliklerini ve sizin belirteceğiniz özellikleri karşılayacak şekilde yürütülür. Aynı zamanda Avrupa'daki Kozmetik Yönergesi 76/768'in 7. değişikliği gibi düzenleme gereksinimlerini de dikkate alır.

Challange testlerimiz, dünyadaki birçok laboratuvarımızda, alanlarında uzman personelimiz tarafından yürütülür. Numuneler, koruyucu madde ile hazırlanır ve Gram-pozitif ve Gram-negatif bakteriler, küf ve maya dahil olmak üzere müşterinin olağan kullanım koşulları altında meydana gelebilecek bakteri ve mantar çeşitliliği ile ayrıca aşılanır. Amacımız, ürününüzü açıldığı andan tüm kullanım ömrü boyunca herhangi bir kontaminasyon riski olmadan kullanmanın güvenli olup olmadığını test etmektir.

SGS challange testleri, tüm kozmetik ürünler portföyü için yapılabilir ve testlerin, ürün geliştirmenin mümkün olduğunca erken safhalarında gerçekleştirilmesi önerilir.

SGS mikrobiyolojik analizleri, emniyetli ve güvenilir bir ürün geliştirmede ve ürünün, piyasaya sürüldükten sonraki tehlike riskini azaltması nedeniyle, markanızın güvenilirliğini korumada son derece önemli bir araçtır. Nasıl yararlanacağınız hakkında bilgi edinmek için uzmanlarımızla bugün iletişime geçin.