Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Tarımda kimyasalların kullanılması tarımın kendisi kadar eskidir, fakat son elli yılda son kullanıcıya sağlanan kimyasalların ve karışımların çeşitliliğinde artış olmuştur.

Bu gelişmeye, gıda zincirinde bu ürünlerin kullanımı le ilgili halkta endişe ve endüstriyel atık ve kirliliğin yarattığı tehlike eşlik etmiştir.

Kimyasal tarım maddeleri çiftçi için çok büyük bir nimet olmakla birlikte değer kaybının da asıl sebebi olabilir. En iyi kimyasalların makul kullanımı ve bu kullanımın etkisinin minimizasyonu arasında bir denge vardır. Düzenlemeler kadar fiyat yüksekliği ve hidroponiden hassas uygulamalı tarıma kadar yeniliklere açık üretim yöntemleride bu sektörde çok büyük rol oynar.

Kimyasalların doğru kombinasyonlarını, doğru zamanda, doğru şekilde ve tüm mevcut yönetmeliklere göre kullanmak kolay bir iş değildir. SGS, üretimden son kullanıcıya varıncaya kadar risk yönetimi ve mevzuata uyumda kimyasal tarım maddesi üretimi, ticareti ve kullanımı yapanları desteklemek için son derece çeşitli hizmetler sunar.