Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'nin Ticaret Gözetim Hizmetleri, işlemlerin etkin yürütülmesine ve mevzuata uygunluğunun takibine yardımcı olur.

Kargo hareketlerinin gözetimi -her partinin hem kalitesinin hem de miktarlarının ölçülmesi- halen temel bir ticari gereksinimdir. Ancak, uygulanan yöntemler ve teknikler geçen yıllar boyunca gelişmiştir. Bizim kendi yenilikçi prosedürlerimiz, yerel tecrübemiz ve teknik desteğimizin yanısıra sandart ticari yöntemleri kullanarak etkin kayıp kontrolü ve kargo kalitesinin korunması, bu hizmet grubunun başlıca amacıdır.

Dünya liderinden ticaret gözetim hizmetleri

Biz; ölçümlerin yapılabilmesine, doğrulanabilmesine ve ticaretin kolaylaştırılmasına imkan tanıyan yenilikçi yöntemler geliştirmeye devam ederken, aynı zamanda değişen ortama ve dünya genelinde kullanılmakta olan çeşitli teknolojilere uygunluğumuzu sürdürmekteyiz.

Neden SGS?

Ticaretin her zaman dinamik olduğu bir dünyada, biz ticaretinizin başarılı olmasına yardımcı oluruz. Denetim ve analizde standartları belirleyen global ağımız, onlarca yıldır ticaretin takibi ve kolaylaştırılması için çalışmaktadır.

Tarım sektöründe gıda/ yem güvenliği tüm taraflar için çok önemli ve öncelikli bir gereksinim olmaya devam etmektedir. Ticaret gözetimi hizmetlerimiz, temel GAFTA, FOSFA ve PORAM yönergelerinin yanı sıra yerel ticaret standartları, uygulamaları ve gereksinimleri ile uyumludur. Saha personelimizin tamamı, yerel düzeyde ölçüm ve numune alımı konusunda endüstri standartları ve mevzuatların gereklilikleri uygular ve bu konuda uzmandır.

Ticaret gözetim hizmetlerimiz aşağıdakileri kapsamaktadır:

  • Temizlik denetimleri
  • Hasar tespiti
  • Su çekimi ölçümü
  • Yerinde sınıflandırma
  • Yükleme ve boşaltma gözetimi
  • Ölçüm hizmetleri
  • Tank kalibrasyonu
  • Sözleşmeye uygunluk açısından denetim (örneğin FOSFA, GAFTA)
  • E-Sertifikalar

Uzmanlarımız, GAFTA, FOSFA, PORAM gibi meslek örgütleri ve ICA, Kurutulmuş Meyve ve Kuruyemiş Birliği gibi federasyonlar ve birliklerin kurullarında yer alarak, bu kuruluşların endüstri standartlarını geliştirmeleri, güncellemeleri ve değiştirmelerine yardımcı olmaktadırlar.

SGS'nin, operasyonlarınızın sorunsuz yürümesine nasıl destek olabileceğini öğrenin.