Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'den UTZ belgelendirmesi - kuruluşunuzun sorumlu zirai üretim ve kahve, kakao ve çay ürünleri tedarikine olan bağlılığını gösterin.

Günümüzde, tüketiciler yemeklerinin nereden geldiğini her zamankinden daha çok bilmek istiyorlar. Yemeklerinin çevreye zarar vermeyen ya da iş gücünü sömürmeyen, sorumlu bir şekilde üretilip üretilmediğini bilmek istiyorlar. UTZ Belgelendirmesi, sorumlu zirai üretim ve kahve, kakao ve çay tedariki için standartları belirleyen, dünya çapında geçerli bir belgelendirme programıdır.

UTZ onaylı bir belgelendirme kurumu olarak, üreticilerden depo sağlayıcılarına, tüccarlara, ihracatçılara, ithalatçılara, üreticilere/işleyicilere ve perakendecilere dek kuruluşunuzun tedarik zincirini denetleyebiliriz. UTZ belgeli ürünler şunları gösterir:

  • Sürdürülebilir ticarete olan bağlılığınız
  • Sosyal sorumluluğunuz
  • İyi zirai uygulamalarınız
  • İzlenebilirliğiniz

Sürdürülebilir ticaret kapsamındaki kahvelerin üçte biri UTZ belgelidir ve çay ve kakao ürünlerine gösterilen talep hızla artmaktadır. Tedarik zincirindeki rolünüz ne olursa olsun, UTZ belgelendirmesine başvurabilir ve uygunluğun faydalarını görebilirsiniz:

  • Yeni pazarlara erişim
  • Verimlilikte artış
  • Kalitede iyileşme
  • Daha iyi fiyatlar

Bir Maya dili olan Quiché'de 'iyi anlamına gelen UTZ kahve, kakao ve çay üretiminde markalar ve tüketicilerin beklediği sosyal ve çevresel kalite standartlarının güvencesidir. UTC'nin gözetim zinciri standardı, UTZ belgeli ürünlerin izlenebilirliğinin sağlanması için kriterleri ve kontrolleri belirleyerek sürdürülebilirlik iddialarının güvenilirliğini gösterir ve UTZ logosunun kullanılmasına imkan verir.
 

Nedewn SGS'nin UTZ Belgelendirme hizmetlerini tercih etmelisiniz?

Akredite UTZ belgelendirme kurumu olarak, UTZ Davranış Kuralları ve Gözetim Zinciri standartlarına göre denetim ve belgelendirme faaliyetleri gerçekleştirerek UTZ belgeli ürünlerin ticaretinin yapılması açısından kuruluşunuzu onaylayabiliriz. Hukuken UTZ ürünlerine sahip olan, bu ürünleri işleyen ve/veya bu ürünlerle ilgili iddialarda bulunan tüm kuruluşların belgelendirilmesi gerekmektedir.

UTZ belgelendirme gerekliliklerinizi yönetmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için SGS'ye ulaşın.