Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

GDO'suz tedarik zincirini SGS ile denetleyin ve kalite yönetimi sistemlerinin tohumdan pazar yerine kadar mevcut olduğunu doğrulayın.

Genetiği değiştirilmemiş (GDO'suz) gıda ve/veya yem satışında asıl kanıt yükü tedarik zincirindedir. Bizim GDO'suz Tedarik Zinciri Standardımız, türleri ve büyüklüklerinden bağımsız olarak organizasyonlara, onaylı GDO'suz ürün tedarik etmeleri konusunda yardımcı olur. Bu belgelendirmemizin kapsamı, tedarik zincirindeki tek bir oyuncudan, bir çoğuna, hatta tüm üretim sürecini kapsayacak şekilde genişletilebilir.

Bu belgelendirme standardı neyi kapsar?

Tohumdan yetiştirme süreci, hasat, nakliye, teslim alma, depolama ve işleme aşamalarından pazar kanalına kadar kalite yönetimi sistemlerinin bağımsız belgelendirmesini sunuyoruz. Belgelendirme ayrıca GDO'ların izlenebilirliği ve belgelendirilmesi ile ilgili yasal gerekliliklerin doğrulanmasını da içerir.

2001/18/EC Direktifi, 1829/2003 ve 1830/2003 mevzuatları dahil olmak üzere, GDO'suz ürünlerle ilgili AB mevzuatlarını temel alan standartlarımız tedarik zincirindeki tüm süreçlere uygulanabilir:

  • Tohum tedariği
  • Tarım
  • Ticaret
  • İşleme

Bunun yanında tedarik zinciri için hizmetler:

  • Depolama
  • Nakliye
  • Numune alımı ve analizi

Belgelendirmeye ulaşan işletmeler, uygunluğun devam ettirildiğinin onaylanması için, yıllık gözetim denetimlerine tabi olacaklardır.

GDO'suz tedarik zinciri belgelendirmesi ulusal ve uluslararası mevzuatla uygunluğun yerine geçmez.

GDO'suz Tedarik Zinciri Standardı belgelendirme hizmetlerimize ek olarak,  Amazon Biyom Dışı Tedarik Zinciri için de belgelendirme sunuyoruz.

Amazon Biyom Dışı Tedarik Zinciri Belgelendirmesi

2006 yılında, Amazon Biyomundaki ormansızlaşma ile ilgili sorunları gidermek için kuruluşlar Brezilya Amazon Biyomu'nda  üretilen soya fasulyelerinin ticaretini yapmamayı kabul etti. Amazon Biyom Dışı Tedarik Zinciri Belgelendirmemiz, soya fasulyesinin Amazon Biyom Dışı alanında tedarik edilmesini sağlar. Brezilya kökenli soya fasulyesi ticareti yapan kuruluşlar artık meşruiyetlerini doğrulayabilirler.

Bu belge, ulusal ve uluslararası düzenlemelere uygunluğun yerini almaz.

GDO'suz ürünleri SGS ile onaylayın. İşletmenizi nasıl destekleyebileceğimizi öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçin.