Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’nin hayvan yemi uygunluk belgelendirme hizmetleri, üreticilerin giderek artan talebi karşılamalarında, pazar erişimlerini geliştirmelerinde ve yem güvenliğine verdikleri önemi kanıtlamalarında destek olur.

Hayvan yemleri, gıda tedarik zincirlerimizin temel yapı taşlarıdır. Gıda imalatında kullanılan hayvanların yüksek kaliteli ve besin değeri yüksek yemler ile beslenmesi, çiftçilerin yüksek kaliteli, yüksek verimli, insanların ekonomik ve besinsel refahına katkı sağlayan hayvanlar yetiştirmelerinde büyük rol oynar.

Hayvan yemi sektörünün yüzleştiği tek zorluk kapasiteyi, verimi ve üretimi artırmak değildir. Bunlara ek olarak, ürün güvenliğini ve kalitesini koruyabilmek de büyük önem taşır.

SGS’nin hayvan yemi belgelendirme hizmetlerini neden tercih etmelisiniz?

GMP+ hayvan yemi onaylı belgelendirme hizmetlerinde ISO/IEC 17021-1 ve ISO/TS 22003 akredite olmuş bir kuruluş olarak, kaliteyi yükseltmenizi ve yem pazarlarına daha fazla erişebilmenizi sağlamak amacıyla, FAMI-QS ve EFISC standartlarına uygunluğunuzu belgelendirebiliriz.

Mevcut hizmet portföyümüze değer katan bu akreditasyonlar, en yüksek standartlarda faaliyet gösterdiğimizin göstergesidir. Sunduğumuz çeşitli hayvan yemi belgelendirme programlarının yanı sıra uzman belgelendirme tetkikçilerinden oluşan uluslararası ağımız ile de hizmetinizdeyiz.

FAMI-QS: Özel Yem Katkı Maddeleri ve Karışımları için Kalite ve Güvenlik Sistemi. Hayvan yemlerinde kullanılan özel katkı maddelerinin ve karışımlarının güvenliğine, kalitesine ve yasal uygunluğuna yönelik geliştirilen FAMI-QS, bu sektör için geliştirilen ilk düzenleme olmakla beraber belgelendirilebilir tek standarttır. FAMI-QS:

  • Güvenli olmayan hayvan yemi katkı maddelerinin ve karışımlarının, hayvan yemi ve gıda tedarik zincirine girme riskini minimize eder
  • Gıda Hijyen Yönetmeliği’nin (183/2005/EC) şirketler tarafından uygulanmasını sağlar
  • Hayvan yemlerine yönelik diğer güvenlik yönetmeliklerine uygunluk sağlayıcı önlemler getirir

EFISC: Güvenli hayvan yemlerinin endüstriyel imalatında iyi uygulamaların altını çizen Avrupa standardı. Bu standart, AB iç pazarındaki hayvan yemi sektörüne uyumlaştırılmış ve zorunlu olmayan bir hayvan yemi güvenlik standardı sağlamayı amaçlar. İmalatçılara AB mevzuatına ve ulusal düzenlemelere uygun bir yem güvenliği yönetim sistemi oluşturmalarında rehberlik eden bu standart, yönetim sistemi gereklilikleri, risk yönetimi, dokümantasyon, ürün geri çekme koşulları ve izlenebilirlik gibi noktaları kapsar.

GMP+: ISO kalite yönetim gerekliliklerini, HACCP’yi ve çeşitli unsurları entegre ederek kapsar. Hayvan yemi üretim tesisleri, depolama, ulaştırma, alım satım vb. konularda koşulları belirler. Bunlara ek olarak GMP+, hayvan yemlerinde güvenliğin ve sürdürülebilirliğin garantilenmesi ve belgelendirme kuruluşlarının bağımsız tetkikler yürütebilmesi için gerekli koşulları net olarak tanımlar. Bir GMP+ uygunluk belgesi, uluslararası hayvan yemi sektöründeki tüm paydaşlara da ek teminat sağlar.

Dünyada lider, bölgenizde deneyim

Yerel pazarınızdaki belgelendirme koşullarını da karşılamanızda size destek olabiliriz. Hayvan yemi belgelendirme uzmanlarından oluşan uluslararası ağımız, bölgesel pazarlarda geçerli koşullar, yönetmelikler ve belgelendirme standartları konusunda da kapsamlı deneyime sahibidir. Uzman öneri ve tetkik hizmetlerimiz ile ihtiyacınız olduğuna her zaman hizmetinizdeyiz.

SGS’nin yukarıda belirtilen akreditasyon için tescil numarası C625’tir.

Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.