Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'den Saman ve yem numune alım ve test hizmetleri - samanınızın kalitesinden emin olmanızı sağlar.

Yem testleri rasyon hazırlanmasının temeli olduğundan, elde edilen test sonuçları doğru olmalıdır. Saman çok değişken bir bitki maddesi olup yetiştirme ve hasat dönemlerinde tarlanın durumuna göre çeşitlilik gösterir. Ayrıca yaprak-sap oranı ve bir balyadaki tane/ot karışımı açısından da çeşitlilik gösterir. SGS, her çeşit saman ve yem ihtiyaçlarınız için numune alımı ve test hizmetleri sunar.

Düzgün ve ürünü temsil eden numuneyi almak doğru yem analizinde en önemli faktördür.  Laboratuvar analizi, sağlanan numunenin kalitesini belirleyebilir, ancak numune ürünün tamamının kalitesini yansıtmıyorsa doğru analiz sonuçları ortaya çıkmaz.

Yem analizi genelde Ham Protein (CP), Asit Deterjan Lifi (ADF), Nötr Deterjan Lifi (NDF), Kalsiyum (Ca), Fosfor (P), Potasyum(K) ve Magnezyum'dan (Mg) oluşur.  Diğer elementler de, örneğin Demir (Fe), Mangan (Mn), Çinko (Zn) ve Bakır (Cu) nihai rasyonu belirlemekte faydalıdır.  

Saman ve yem örnekleme ve test hizmetlerimizin, samanınızın kalitesinden emin olmanıza ve besleme etkinliğini arttırmanıza yardımcı olması için SGS ile hemen bugün irtibata geçin.