Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, damıtıcı kuru tahılların kalitesini çözücüler ile (DDGS) çeşitli parametrelere göre test eder.

Mevzuata uyumunuzu ve ürününüzün yüksek kalitesini temin etmek için, Analitik Kimyacılar Birliği (AOAC) tarafından onaylanmış olan DDGS analizi yöntemini kullanıyoruz.

Aşağıdaki kalite niteliklerini düzenli olarak test ediyoruz:

Amino Asitler

Amino asitler, hayvanların daha verimli bir şekilde protein üretmesine yardımcı olduklarından yemin içindeki amino asit oranını belirleyen önemli analizler yaparız.

Antibiyotik Kalıntılar

Etanol üretiminde izin verilen, ancak hayvan yeminde yasak olan penisilin, virjiniyamisin ve diğer antibiyotiklerin seviyelerini izlemenize yardımcı oluruz.

Renk Değeri

DDGS renklerini, endüstrice kabul gören Hunter veya CIE ölçekleri ile değerlendiririz. Kullanılan yem cinsi, eklenen çözücü miktarı, kurutma süresi ve kurutma sıcaklığı renk değerini etkiler.

Mineraller

Kalsiyum, bakır, demir, magnezyum, manganez, fosfor, potasyum, sodyum, sülfür ve çinko gibi mineraller, beslenme verimliliği, sağlıklı bağışıklık sistemleri ve üreme kapasitelerini desteklemek için hayvan beslenmesinde gereklidir.

Mikotoksinler

Yüksek seviyelerde hayvan sağlığına zararlı olan Mikotoksinler, DDGS üretiminde yoğunlaşmış bir şekilde bulunabildiğinden, gerekli testleri uygularız. Aflotoksin, deoksinivalenol (DON), zearaleon ve diğer mikotoksinler için enzime bağlı bağışıklık analizi (ELISA) testi ve yüksek performanslı sıvı kromatografi (HPLC) tekniklerini kullanırız.

Partikül Boyutu

Yemde DDGS kullanıldığında, partikül boyutunun etkili olduğu; karıştırma etkinliği, besin emilimi, lezzetlilik ve pelet kalitesi gibi, bir çok önemli faktör bulunur. Testlerimiz, en iyi performans için ideal boyutu kullanabilmenizi sağlar.

Islak Kimyasal Analiz

Tutarlı ürünler verimliliği arttırdığından, örneğin ham protein, yağ, nem gibi, yem muhteviyatı oranlarını belirlemenizi sağlayan, standart ıslak kimyasal analizler yaparız.

DDGS analizlerimizin, kalitenizi değerlendirmenize ve mevzuata uygunluğunuza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için SGS ile hemen irtibata geçin.