Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’nin İyi Üretim Uygulamaları (GMP) belgelendirmesi, gıda güvenliği yönetmeliklerine uymanızın yanı sıra gıda imalat süreçlerinizin bütünlüğünü de sağlar.

Gıda güvenliği ve kalitesinin güvence altına alınması, günümüzde tüketiciler için büyük önem teşkil etmektedir. Bir GMP, müşterilerinizin, yüksek kalitede ve güvenli gıda üretimi ve ticareti yapmaya olan bağlılığınıza duydukları güveni arttıran, gıda yönetim sisteminize yönelik önemli bir katkıdır.

GMP gerekliliklerine uymak, tüm gıda işleme kuruluşları için geçerli olan, sağduyu çerçevesinde asgari hijyen ve işleme gerekliliklerine uymayı zorunlu kılar. Birçok gıda endüstrisi şirketi, HACCP, ISO 22000, SQF ve ISO 9001 dahil olmak üzere diğer kalite ve gıda güvenliği yönetim sistemlerini geliştirip uygulamaya koydukları temel olarak gıda işlemeye yönelik GMP belgelendirme programını uygulamaya koymuşlardır.

Bir İyi İmalat Uygulamaları (GMP) belgelendirme programı, etkin bir Kritik Kontrol Noktalarında Tehlike Analizi (HACCP) gıda güvenliği programının uygulanması için gerekli olan ön koşulların ve temel imalat uygulamalarının izlenmekte olduğuna ilişkin bağımsız doğrulama ve belgelendirme sunar.

SGS, üçüncü taraf belgelendirme ve doğrulama faaliyetlerinde bir dünya lideridir. Gıda yönetim sisteminizin İyi Üretim Uygulamaları gereklilikleri uyarınca SGS tarafından belgelendirilmesi, düzenleyici kurullar ve diğer paydaşlar tarafından gerçekleştirilecek olan denetimlere hazırlıklı olmak için mükemmel bir yöntemdir. Süreç, güvenli ve kaliteli gıda üretimi ve ticaretinin önemi konusundaki bilginizi göstermenize ve aynı zamanda yönetmeliklere uygunluk sağlamanıza yardımcı olur.

GMP belgelendirme süreci hakkında daha fazla bilgi almak için SGS ile irtibat kurun.