Share on LinkedInShare on LinkedInShare on FacebookShare on FacebookTweet thisTweet this

UYGUNLUK VE BÜTÜNLÜK

SGS'DE DOĞRULUK

Doğruluk SGS'nin tam kalbindedir. Müşterilerimiz ve paydaşlarımıza aşıladığımız güven duygusu, organizasyon ve birey olarak başarımızın temel anahtarıdır. Sektörümüzün lideri olarak, profesyonel davranış standartlarını en üst seviyede tutarız. SGS Doğruluk Kuralları, SGS Grubu için profesyonel doğruluğun temel prensiplerini belirlerken organizasyonumuz, faaliyetlerimiz ve ofiserimiz genelinde paylaştığımız değerlerin de bir yansımasıdır.

Biz, doğruluk kavramının ve profesyonel ahlakın açıkça dile getirilebildiği, tartışıldığı bir kültüre sahibiz. Çalışanlarımıza ve adımıza faaliyette bulunanlara veya organizasyonumuzu temsil eden diğer paydaşlarımıza, kuralları anlamaları ve bunlarla ilgili bir mesele üzerinde karar verme durumunda kaldıklarında, rehberlik ve destek vermekteyiz.

SGS çalışanları için global doğruluk kuralları eğitim programı uygulayan ilk gözetim şirketidir. SGS Grubu uyum programı, SGS Doğruluk Kurallarımıza göre; bütünlüğü en yüksek standartlarda uluslararası en iyi uygulamalar da dikkate alınarak, dünya çapındaki tüm iş faaliyetlerimizde uygulanmasını sağlamak için vardır.

Yıllık Doğruluk Seminer Programımız, kurallarımızın periyodik bir hatırlatıcısı vazifesi görerek personel sorumluluğu olan her bir müdür ve amir tarafından yürütülmektedir. Katılımın kayıtları tutulur ve her çalışanın bu semineri her yıl tamamlamış olması sağlanır. Gözetmenler ve müdürler için ayrıca özel doğruluk seminer seansları uygulanır.

Yıllık Doğruluk Semineri, doğruluk kuralları genel ilkelerinin SGS'deki farklı iş kollarımıza entegre edildiği bir interaktif e-öğrenme programı tarafından desteklenmektedir. İnternette İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince ve Korece olarak bulunan bu daimi seminer, özellikle yeni çalışanların işe başlama programının bir parçasıdır.

Uyumluluktan Sorumlu Direktör çalışanlarımızın ve uzmanlarımızın etik davranışlarını düzenleyen prosedürlerin uygulanmasından ve çalışanların kurallar dışında hareket ettiği iddia edildiğinde bunları araştırmakla sorumludur. Aynı zamanda bizim iş ortaklarımızdan beklediğimiz doğruluk standartlarını da belirler. Bu kuralların ihlal edildiği şüphesinin ortaya çıkması halinde Doğruluk Yardım Hattı'nı aramak, çevrimiçi bir rapor doldurmak, faks veya postayla göndermek suretiyle rapor edilebilir veya destek alınabilir.

Mesleki Davranış Komitesi, Doğruluk Kuralları'nın organizasyonumuz içerisinde uygulanmasını sağlar ve şirket yönetimine iş etiğine ilişkin tüm konularda uzmanlık desteği verir. Bu komite aynı zamanda aracılarla satın alma ve iş olanaklarının geliştirilmesi üzerine yapılan anlaşmaları da onaylar.

Mesleki Davranış Komitesi dört üyeden oluşmaktadır:

 • Yönetim Kurulu Başkanı: S. Marchionne
 • İcra Kurulu Başkanı: F. Ng
 • Yönetim Kurulu Üyesi: S.R. du Pasquier
 • Uyumdan Sorumlu Direktör: O. Merkt

Uyumdan sorumlu direktör Olivier Merkt'in açiklamasi:

Profesyonel bütünlüğümüzün korunmasi müşterilerimiz, çalişanlarimiz, tedarikçilerimiz ve iş yaptiğimiz topluluklarla ilişkilerimizde piyasadaki mevcut imajimizi korumanin tek yoludur. Bu her SGS çalişaninin paylaştiği bir sorumluluktur."
İLETİŞİM

SGS Supervise Gözetme Etüd Kontrol Servisleri A.Ş.

 • Bağlar Mah. Osmanpaşa Caddesi No: 95 İş İstanbul Plaza, Güneşli
  İstanbul, 34209
  TÜRKİYE
 • t   0090 212 368 40 00
 • f   0090 212 296 47 82 - 83
 • e   E-POSTA GÖNDER

E-Abonelik

Bölgenizde ve dünyada SGS yayınları ve haberlerine kaydolun.
DAİMA GÜNCEL KALIN.ŞİMDİ ABONE OLUN

OFİS REHBERİ

Ofis konumu belirleme haritası ile dünya genelinde SGS ofislerini bulabilirsiniz.Turkey map
OFİS KONUMU BELİRLEME KUTUSU